Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

...

Funguje to tak, že jste v prostředí Signi vyzváni k vytvoření vašeho vlastnoručního podpisu na dotykové ploše (tabletu, telefonu), přičemž snímána je nejenom křivka vašeho podpisu, ale také rychlost tahu prstu nebo stylusu a případně přítlak. To, co takto vznikne, je právě váš dynamický biometrický podpis. Můžeme si ho představit jako určitý vzorek „vás samotných“, který je pro vás unikátní a který by neměl být schopen vytvořit nikdo jiný. A právě odebraný vzorek „vás samotných“ připojíme ve formě vašeho prostého elektronického podpisu k dokumentu.

...

Bezpečnost DBP

DBP je určitým kompromisem mezi jednoduchostí použití a průkazností. Nicméně kompromis je to rozšířený, běžně ho používají i velké korporace pro svoji flexibilní komunikaci s obchodními patnery. Jak Signi zvyšuje jeho bezpečnost?

Zásadní je, že podpis DBP probíhá výhradně v kontrolovaném prostředí Signi tj. lze zaručit některé požadavky kladené na vyšší úrovně elektronických podpisů a to např. :

  • časové ukotvení - změny v podpisy dokumentu jsou zaznamenávány včetně času, který podepisující nemůže ovlivit,

  • neoddělitelnost podpisu od dokumentu - v okamžiku uzavření dokumentu je jeho obsah zafixován včetně podpisů v dokumentu,

  • nezměnitelnost , Integrita dokumentu - zásah do výsledného dokumentu lze jednoduše identifikovat.

Více k tomatu tématu viz Zajištění neměnnosti dokumentů a využití časových razítek , Elektronický archív, Elektronické pečeti.

V Signi je standardně součástí DBP také tzv. dvoufaktorová identifikace podepsiujícícho (2FA) ověřením jeho e-mailu a telefonního čísla přes zaslaný PIN v SMS.

Oproti podpisu na dokumentu v listinné podobě je také navíc k dispozici k dokumentu významná auditní stopa zahrnující údaje o časech změn, použutých zařízeních, jejich IP adresách, ověřených e-mailech a telefonních číslech a další údaje. Auditní stopa je tak významně širší než u listinných dokumentů a v případě sporu je významným zdrojem dalších informací, které u dokumentů v listinné podobě k dispozici nejsou. Více viz Přístup ke kontrolnímu listu - auditní stopa .

DBP lze také zkombinovat s různými metodami a úrovněmi Vzdálené identifikace , kdy je člověk před podpisem nejprve ověřen např. testem živosti a selfie, nahráním dokladů, poslání mikropatby apod.