...
Pokud nemáte certifikáty uloženy přímo na svém počítači, musíte mít k vašemu počítači připojený tzv. kvalifikovaný prostředek - občanský průkaz, kartu či token, kde je certifikát uložen. Pro nižší úrovně podepisování můžete mít příslušný certifikát nahraný i v úložišti certifikátů vašeho počítače. Typicky se vám tam nahrál v průběhu pořizování certifikátu.
Pro certifikáty uložené na kvalifikovaném prostředku - občanském průkazu, kartě či tokenu potřebujete mít nainstalovanou aplikaci pro komunikace kvalifikovaného prostředku s vaším počítačem. Pokyny k instalaci jste obdrželi od certifikačné certifikační autority, která vám jej vydala. Někdy také v této aplikaci také musíte zaregistrovat jednotlivé certifikáty pro použití ve vašem počítači.
Pro vlastní podpis PDF dokumentů certifikátem potřebujete mít v počítači nainstalovanou aplikaci pro podepisování certifikáty. Může to být aplikace Signi pro podpis certifikáty , alternativně jakákoliv jiná např. Adobe Reader.
...
Pokud zvolíte Podepsat v Signi, podepíšete dokument v aplikaci Signi pro podpis certifikáty, kterou si můžete nainstalovat dle tohoto návodu.
Pokud zvolíte Podepsat mimo Signi, soubor k podpisu si stáhnete na svůj počítač, tam ho podepíšete např. v Adobe Readeru Reader a následně i s vaším podpisem nahrajete zpět do stránky pro podpis ve webovém prohlížeči, která se vám otevřela z emailu či SMS s výzvou pro podpis.
...
Pokud si výsledný PDF dokument otevřete například v Adobe Readeru, při zobrazení tzv. Panelu podpisu se vám zobrazí další podrobnosti o vložených certifikátech.
...
podpis navrhovatele,
podpis protistrany,
tzv. eletronickou elektronickou pečeť, která není právním jednáním, projevem ničí vůle, ale pouze informace o autorství dokumentu. Standardně je vložena peče´t pečeť Digital factory s.r.o. coby autora dokumentu, volitelně lze vkládat i pečeť navrhovatele. Více k tématu el. pečetí najdete zde.
...