...
V prostředí Signi jste vyzváni k vytvoření vašeho vlastnoručního podpisu na dotykové ploše (tabletu, telefonu), přičemž snímána je nejenom křivka vašeho podpisu, ale také rychlost tahu prstu nebo stylusu a případně přítlak. To, co takto vznikne, je právě váš dynamický biometrický podpis. Můžeme si ho představit jako určitý vzorek „vás samotných“, který je pro vás unikátní a který by neměl být schopen vytvořit nikdo jiný. A právě odebraný vzorek „vás samotných“ připojíme ve formě vašeho prostého elektronického podpisu k dokumentu.
...
Bezpečnost
...
BP je určitým kompromisem mezi jednoduchostí použití a průkazností. Nicméně je to rozšířený kompromis, běžně ho používají i velké korporace pro svoji flexibilní komunikaci s obchodními partnery. Jak Signi zvyšuje jeho bezpečnost?
...
Čím se liší statický a dynamický biometrický podpis?
Při statickém biometrickém podpisu se do dokumentu vkládá pouze grafická podoba podpisu. Jde tedy o obdobu podpisu na papíře. Jde o výchozí formu biometrického podpisu v Signi.
Při dynamickém biometrickém podpisu se do dokumentu vkládá i zašifrovaný dynamický průběh podepisování, tj. jakési “video”. Míra průkaznosti je tedy vyšší. Lze zapnout na úrovni workspace v Signi.
Statický biometrický podpis není dle Úřadu pro ochranu osobních údajů citlivým osobním údajem.
Dynamický biometrický podpis je citlivým osobním údajem t.j. je třeba pro jeho použití odpovídacím způsobem upravit GDPR podmínky navrhovatele dokumentů, případně i smlouvu mezi správcem dat tj. navrhovatelem dokumentů a zpracovatelem dat tj. provozovatelem Signi.