Výchozí fornou podpisu v Signi je tzv. biometrický podpis, kdy člověk na dotykovém displeji či myší dělí obdobu svého vlastnoručního podpisu na papíře. Pokud zrovna nemáte k dispozici tablet a stylus, nemusí podpis vždy vypadat nejlépe.
Alternativou je podpis textem či obrázkem, kde vzhled podpisu máte více po kontrolou. V případě obrázku není problém přidat k podpisu např. obrázek firemního razítka nebo voskové pečeti a podobně.
Přitom platí:
Stejně jako u biometrického podpisu lze vkládat takový podpisu opakonavě při podpisu každého dokumentu nebo si udělat účet na Signi, vložit si podpis v nastavení svého účtu a pak se vám podpis předvyplní při podepisování každého dokumentu.
Stejně jako biometrického podpisu se jedná z pohledu práva o elektronický podpis na úrovni “prostý“ tj. je to zcela legální forma podpisu. Definice elektronického podpisu v EU Direktivě eIDAS, která je převzatá i do české zní “jakákoliv elektronická data připojená k elektronickému dokumentu používáná k podepsání” viz podrobnosti v Elektronické právní jednání a Signi > Právní rámec.
Stejně jako u biometrického podpisu bude mít v případě sporu kontrolní orgán či znalec orgánu činném v trestním řízení k dispozici kompletní auditní stopu podpisu dokumentu včetně 2 faktorové identifikace/ ověření podpisujícího přes email a telefon zasláním SMS. Stejně jako u biometrického podpisu lze v případě potřeby použít pokročilé formy vzdálené identifikace.
Na rozdíl od biometrického podpisu má kontrolní orgán či znalec méně informací pro potvrzení identity podepisujícího. Je to tedy kompromis mezi pohodlím podepisujících a případným rizikem sporu.
Pozn: Roli “voskové pečeti” v elektronickém dokumentu přebírá elektronická pečeť, která je do podepisovaných dokumentů vkládána pří uzavírání dokumentu.